cc

מכון דוידסון בשיתוף עם מכון ויצמן פתחו בשנת 2011 את הכיתה האינטרנטית הראשונה בארץ, במסלול מלא לבגרות מדעית בהיקף 5 יח"ל.
פיילוט חדשני זה התגלה כמוצלח ביותר. בשנת הלימודים תשע"ו יצא לדרך המחזור החמישי של הכיתה הארצית למדעי כדור הארץ.

אם אתם אוהבים טבע ויש בכם סקרנות להכיר אנשים ונופים חדשים אתם מוזמנים להגיש מועמדות ו לקבל פרטים נוספים.

X
 

הכיתה היא קבוצת תלמידים נבחרת מכל הארץ שיחד יוצאים לסיורי שטח, עורכים ניסויים ומתנסים בחקר עצמי, למידה מרחוק, השלמת המסלול מזכה ב-5 יחידות מדעיות לבגרות וההשתתפות מיועדת לבוגרי ט' וי' מכל הארץ . (כלומר לא משנה איפה אתם גרים ובאיזה בית ספר, אתם מוזמנים להגיש מועמדות ולגלות אם אתם מתאימים ...)X

 

התוכנית מיועדת לבוגרי ובוגרות כיתות ט' וי' שרוצים ללמוד מתוך עניין ובקצב אישי. במהלך התוכנית נצא לימי שטח בדיונות אשדוד, בהרי יהודה, בים המלח, במכתש חתירה, ולמחנה גיאולוגי בתמנע- אילת... כך שאם אתם אוהבים להימצא בטבע הדבר בהחלט יתרון. שיטת הלימוד שלנו מבוססת חקר – כלומר צפייה בתופעות טבע וניסיון להסביר אותן בעזרת כלים מדעיים והגיון בריא - אם אתם רואים בעצמכם אנשים עם ראש חזק הלימודים כאן יתנו לכם אתגר אמיתי.

אם זה מדהים אתכם מרוב שזה מתאים לכם תכלו להגיש מועמדות כאן ואנחנו ניצור איתכם קשר כדי לקבוע ראיון אישי. אם אתם לא בטוחים אם זה מתאים לכם או לא תוכלו לשלוח מייל עם שאלות או להשאיר פרטי התקשרות ולשוחח באופן אישי עם שירה רכזת הפרויקט (לינק לשליחת דואר עם הכותרת "לא בטוח אם אני מתאים"). בהצלחה!X

 

למממממממממממממהההה? זאת תמיד שאלה דרמטית אבל הפעם התשובה פשוטה...

"כי בא לי!" - אם בא לכם ללמוד בשיטה אחרת, לצאת לשטח ולהבין אותו עם כל החושים... אם בא לכם להכיר אנשים מכל הארץ ולהתנסות בחשיבה עצמאית והובלה אישית... אם בא לכם ללמוד מדעי הטבע אבל לא דרך משוואות אלא דרך הטבע אז...... יאללה.X

 

כתלמיד בכיתה העל ארצית תהיה חלק מקהילה מקוונת, מה זה אומר???? זה אומר שבמקום כיתה יש אתר אינטרנט משותף ודרכו לומדים את השיעורים מתי שנוח. באתר של הכיתה תוכלו לשוחח עם תלמידים נוספים מכל הארץ בוידיאו צ'אט ולערוך ניסויים משותפים. תוכלו לקבל הנחייה מהמורים של מכון ויצמן בשיחה חיה או להשאיר יומן וודאו שיתעד מה שלומכם ואיפה תשמחו לקבל עזרה.

בתחילת השנה ניפגש לסמינר פתיחה של 3 ימים במכון ויצמן - בסמינר תכירו לראשונה את החברים לכיתה ותתנסו בשיטת ההוראה הייחודית לנו.

הסמינר הוא כלי טוב בשבילכם להבין האם אתם מרגישם מתאימים לתוכנית ובשבילנו להבין האם התוכנית מתאימה לכם. רק לאחר הסמינר תקבלו תשובה סופית ותדעו האם אתם חלק מהכיתה העל ארצית.

לאורך הלימודים ניפגש בסיורי שטח, בכיתה ברשת, ומי שירצה יוכל להגיע לפגישות "אחד על אחד" עם המנחה האישי שלכם במכון ויצמן.

לאורך שנתיים של לימודים תלמדו 3 יחידות בגיאולוגיה והידרולוגיה ותתנסו בשתי יחידות חקר בנושאים אישיים.

עוד פרטים על שיטת הלימוד וההערכה בתוכנית תוכלו לקבל כאן ישירות מהאנשים שכתבו את התוכניתX

 

הכיתה תפתח את שנת הלימודים שלה מיד אחרי החזרה מהחגים בשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה (2011-2012). משך מסלול מלא ל- 5 יחידות מדעיות הוא שנתיים ובמהלכן רשאי תלמיד לערוך עבודת גמר בהיקף 5 יחידות מדעיות נוספת ולסיים את המסלול עם 10 יחידות מדעיות (היחידות מוכרות לבונוס מדעי באקדמיה).

הגשת מועמדות נפתחת עכשיו... ראיונות אישיים יערכו במהלך הקיץ ומהווים תנאי חובה לכניסה לסמינר המיונים. סמינר מיונים יערך בסוכות 2011.X

בשנת הלימודים הבאה פותח מכון דוידסון בשיתוף עם מכון וויצמן פיילוט חדשני המתעתד לקיים את הכיתה האינטרנטית הראשונה במסלול מלא לבגרות מדעית בהיקף 5 יח"ל.
אם אתם אוהבים טבע ויש בכם סקרנות להכיר אנשים ונופים חדשים אתם מוזמנים להגיש מועמדות ו... שיהיה בהצלחה

למי התוכנית מתאימה?
  • לתלמידים העולים ל- י' ו- יא'.
  • לתלמידים המעוניינים להגביר מקצוע מדעי נוסף והדבר אינו משתלב בתוכנית הבית ספרית.
  • לתלמידים הרוצים ללמוד מתוך עניין הנאה וסקרנות.

פרטים שחשוב לדעת על המגמה למדעי כדור הארץ
מזה עשר שנים שוקדים במחלקה להוראת המדעים של מכון ויצמן על יישום ופיתוח המגמה. התוכנית תורגמה לשפות רבות ונלמדת על ידי תלמידים מרחבי העולם - אם בצ'ילה, בנס ציונה או באינטרנט יש דברים שתמיד נשמרים: יחס אישי, מסלולי למידה והערכה מגוונים, פיתוח אחריות למידה אצל הלומד, ומחיובות ללימדה מתוך סקרנות לגילוי והנאה.

נושאי לימוד מרכזיים:
התכנית מתמקדת בהכרת והבנת הפלנטה בה אנו חיים ומתבססת על הגישה מדעית המכונה Earth system. נלמד נושאים כגון: כדור הארץ הדינמי; הידרולוגיה; מהדינוזאורים עד דארווין – אבולוציה; אוקיינוגרפיה; רעידות אדמה בהיבט סביבתי; אפקט החממה ומחזור הפחמן; כדור הארץ ככוכב לכת.

בתוכנית משולבים סיורי שטח שהם חלק חשוב ועיקרי בתוכנית : סיורי יום: חוף הים פלמחים , הרי ירושלים, מכתש חתירה, ים המלח מחנה גיאולוגיה (יומיים): פארק תימנע והרי אילת.